+ 420 602 110 574,  GPS  50°22'22.197"N, 12°30'24.447"E

Tipy na výlety

Okolí Bublavy nabízí široké možnosti volnočasových aktivit v letních i zimních měsících.

 

letní období

 

  V letním období láká okolní příroda k pěší turistice a cykloturistice. Oblíbená je cyklostezka podél hranic s Německem nebo můžete projet blízký Waldpark.

  Okolní nedotčené lesy přitahují k relaxaci a pozorování místní fauny a flóry. Na své si přijdou i milovníci historie a tzv. hledači pokladů, neboť okolní lesy jsou plné zaniklých budov z období "odsunu" po druhé světové válce.

  Za návštěvu stojí bublavská záchranná stanice zvířat Drosera (cca 500m).

  V obci se nachází bublavský rybník, který je vhodný ke koupání (cca 300m). Další přírodní koupaliště se nachází v obci Přebuz. Zábavný vodní svět lze navštívit za hranicemi v sousedním Německu v obci Schöneck (cca 14km) nebo koupaliště Klingenthal (cca 3km). Pokud se chcete cíti jako v ráji, zajeďte do vodního světa Waikiki v Zeulenroda-Triebes. Zrcadlově čisté lesní jezero s písečnou pláží a lekníny se nachází v německé obci Gottesberg.

  Nejen děti ocení velký zábavný Freizeitpark Plohn se spoustou atrakcí pro různé věkové skupiny dětí, je zde největší  dřevěná horská dráha v Evropě. V parku zaplatíte pouze vstupné a můžete se celý den bavit. Najdete zde pohádkový les, svět dinosaurů, park veteránů, vesternové město, přírodní park a spoustu atrakcí (cca 27km).

  Letní bobovou dráhu Sommerrodelbahn, která měří 800m, můžete navštívit na kole kousek od Klingenthalu (cca 6km).

  V klingenthalu je také ZOO (cca 3km).

  Botanickou zahradu najdete ve městě Adorf (cca 25km). 

Okolní horskou krajinu si nejlépe prohlédnete z blízké rozhledny Aschberg (cca 2km).

  Vášniví sportovní fanoušci ocení návštěvu Vogtland areny, kde se skáče na můstku světový pohár skoku na lyžích, konají se zde také koncerty a je možnost vyvézt se v mini vagoncích navrchol můstku (cca 3km).

  Za návštěvu určitě stojí nevětší cihlový most na světě Göltzschtal. Most byl vybudován v letech 1846 až 1851 v období výstavby sasko-bavorské železniční tratě. Ještě dnes přes něho projíždí vlaky. Most překlenuje údolí řeky Göltzsch mezi městy Mylau a Netzschkau a stal se symbolem Vogtlandu. Byl zhotoven z téměř 26 milionů cihel. V jeho bezprostřední blízkosti můžete vystoupat v horkovzdušném balonu a obdivovat most z výše až 150 metrů.

 

zimní období


  Největší devizou Bublavy jsou zimní sporty. Přímo 150 metrů od apartmánu se nachází moderní lyžařské středisko Bublava, včetně sedačkové lanovky. Nově lze využít skipass i ve středisku Schöneck.

  V zimě jsou v okolí udržovány desítky kilometrů běžkařských tras vedoucích na jedné straně do sousedního Německa a na druhé straně vedoucí přes české Jelení, Přebuz až na Boží Dar.

 

 

 

Lesní jezero

ZOO Klingenthal

Vogland arena

cihlový most Göltzschtal